Hopp til innhold
  • ENGLISH
  • Studietilbud
  • Søk plass
  • Student
  • Kurstilbud
  • Om Vea
Meny
  • Studietilbud
  • Søk plass
  • Student
  • Kurstilbud
  • Om Vea
  • Studietilbud
  • Søk plass
  • Student
  • Kurstilbud
  • Om Vea
Meny
  • Studietilbud
  • Søk plass
  • Student
  • Kurstilbud
  • Om Vea

Kommunikasjon, planlegging og samarbeid med andre 

Som blomsterdekoratør kreves det ofte planlegging og samarbeid med andre for å utføre et oppdrag på best mulig måte. Dette kan være internt i butikken eller med samarbeidspartnere og kunder.

På utdanningen «Blomsterdekoratør voksen deltid» vil du få en grunnleggende innføring i å planlegge arbeider ved bruk av ideskisser og arbeidstegning. Dette er viktige verktøy for å kommunisere ideer og arbeider på en korrekt måte, slik at misforståelser ikke oppstår.

På skolen øver vi på å kommunisere ideer og arbeider i en salgsprosess. Dette er viktig for å opparbeide personlig og faglig trygghet. Dette gjøres gjennom deling av ideskisser i grupper og fremlegg av blomsterarbeider i klassen. Dette kan være individuelt, men også gjennom fremlegg i grupper av gruppeoppgaver. Erfaringsdeling og refleksjon sammen med andre i trygge omgivelser, er gode læringsmetoder som vil være med på å gjøre deg mer rustet til å kommunisere godt med kunder, samarbeidspartnere og medarbeidere i blomsterbutikken.

Tekst og foto: Sonja Lønnum, faglærer i blomsterdekoratørfaget

Sonja Lønnum
Blomstersmykke til brud
Brudearbeid som bæres på hånden
Dekorasjoner laget av blomsterdekoratørelever på Vea
Alternativ brudebukett

Kontakt oss

  • Norges grønne fagskole – Vea
  • Turistveien 92
    2390 Moelv
  • +47 62 36 26 00
  • vea@vea-fs.no
Skisse av blomsterarbeid

Blomsterdekoratør, deltid
Elevsitat

Nina tar blomsterdekoratørutdanning på Vea 

«For meg handler ikke bare yrket om å være kreativ, men også om å møte mennesker i alle faser av livet»
Blomsterdekoratørutdanning

Blomsterdekoratør, deltid

Blomsterdekoratør – verdens vakreste yrke 

Har du tenkt over hvor mye glede du har av blomster? En vakker bukett, blomster til trøst og blomster til glede.

Blomsterdekoratør, deltid

Grunnleggende teknikker i blomsterdekoratørfaget 

I blomsterdekoratørfaget har vi mange ulike teknikker. Valg og bruk av de ulike teknikkene er avgjørende for hvilket uttrykk blomsterarbeidet får. En god håndverker skal alltid kjenne sitt yrke med stor faglig kompetanse og utøve teknikkene på en slik måte at blomsterarbeidet får den kvaliteten som til syvende og sist oppfyller kunden sitt krav.

Blomsterdekoratør, deltid

Uteområdet på Vea som læringsarena 

Vea har i hele sin historie vært et ettertraktet og populært sted for blomsterdekoratører. Den gode beliggenheten, uteområdene med blomster og planter som inspirerer og gir mulighet til høsting, er unik.

Blomsterdekoratør, deltid
Gartnerutdanning
Videregående utdanning for voksne

For deg som skal søke om opptak til gartnerutdanning eller blomsterdekoratørutdanning på Vea 

Nyttig informasjon om søknad og opptak for deg som ønsker å ta gartnerutdanning eller blomsterdekoratørutdanning på Vea.
To blomsterdekoratører på arbeid

Blomsterdekoratør, deltid

Yrkesfaglig fordypning – samarbeid mellom skole og bedrift 

Praksis i blomsterbutikk inngår i blomsterdekoratørutdanningen ved Norges grønne fagskole – Vea. Faglærer Aina Østby på forteller her hvor viktig samarbeidet med bedrifter er for elevene som tar  blomsterdekoratørutdanning.

Vea tilbyr fagskoleutdanning for gartnere, anleggsgartnere, blomsterdekoratører og mange andre håndverksfag. Vi har studenter som ønsker spesialkompetanse og utvikling innen sitt fagområde og derfor tilbyr vi fleksible utdanninger.

  • Personvernerklæring
Facebook-f
Instagram
Linkedin
Youtube
Expeditedssl

Studietilbud

  • Fagskoleutdanning
  • Videregående utdanning for voksne
  • Kurs

Kontakt

  • Norges grønne fagskole – Vea
  • Turistveien 92
    2390 Moelv
  • +47 62 36 26 00
  • vea@vea-fs.no
  • NO 870961642 MVA

Nyhetsbrev

Jeg vil gjerne motta nyhetsbrev

© Designet og utviklet av Dialecta Kommunikasjon AS